ikona-adres.png   ul. Marszałkowska 58 lok. 56, 00 - 545 Warszawa

ikona-telefon.png   732 877 366

ikona-telefon.png   732 877 004

CZYM JEST TERAPIA BEHAWIORALNO-POZNAWCZA ?

W dzisiejszych czasach, świadomość iż psychoterapia jest jedną z niepodważalnych metod leczenia różnego typu zaburzeń psychicznych jest bardzo coraz większa. Występuje jako metoda wspomagająca leczenie farmakologiczne bądź jako wyłączna metoda leczenia. Jedną z terapii o najwyższej udokumentowanej skuteczności leczenia jest terapia behawioralno – poznawcza.

W tej metodzie terapii współpraca pacjenta z psychologiem / psychoterapeutą posiadającym certyfikat terapeuty poznawczo – behawioralnego polega na przepracowaniu doświadczonych w życiu trudności. Istotę psychoterapii stanowi docieranie zarówno do ukrytych jak i jawnych znaczeń będących źródłem negatywnych zachowań oraz przeżyć. Często bywa tak, iż te interpretacje są zniekształcone, przesadzone lub niepełne. Zasadnym jest modyfikacja sposobu myślenia wraz z którą z następuje zmiana zachowań oraz zmiana emocjonalna. Terapeuta pracujący w nurcie behawioralno – poznawczym pomaga nauczyć się oraz stosować do nowych przystosowawczych sposobów radzenia sobie, które są skuteczniejsze niż dotychczasowe.

Ważnym elementem terapii behawioralno – poznawczej są również eksperymenty behawioralne. Wykorzystuje się w nich zależność pomiędzy tym co myślimy, a emocjami i zachowaniami. Zmiana następuje od zmiany zachowania oraz przetestowania prawidłowości i prawdziwości własnych przekonań za pomocą nowych doświadczeń.

Terapia jest ukierunkowana na rozwiązywanie aktualnych, konkretnych problemów i trudności – skoncentrowana na tym co jest tu i teraz, chociaż niejednokrotnie wraca się w czasie jej trwania do przeszłości.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Tagi: pomoc w depresji warszawa, leczenie depresji warszawa, psychiatra depresja warszawa, skuteczny psychiatra warszawa, psychiatra warszawa mokotów, psychiatra mokotów, psychiatra tanio warszawa, psychoterapia warszawa, terapia par warszawa, terapia par warszawa tanio, pomoc psychologiczna warszawa, gabinet psychologiczny warszawa, dobry psycholog warszawa, skuteczny psycholog warszawa, psycholog warszawa tanio, psycholog mokotów, terapeuta mokotów, terapia od alkoholu warszawa