ikona-adres.png   ul. Marszałkowska 58 lok. 56, 00 - 545 Warszawa

ikona-telefon.png   732 877 366

ikona-telefon.png   732 877 004

DEPRESJA POPORODOWA

W czasie pierwszego tygodnia od porodu od 50 % do 80 % kobiet doświadcza Syndromu Baby Blues. Jest to okres, w którym samopoczucie może być gorsze w przeciwieństwie do radości, która uważa się, że powinna towarzyszyć w tym niezwykłym okresie. Syndrom Bay Blues spowodowany jest prawdopodobnie nagłymi wahaniami hormonów i zmianami chemicznymi zachodzącymi w organizmie kobiety po porodzie. Najczęstsze objawy to: emocjonalne rozbicie, wybuchy płaczu bez powodu, drażliwość, poczucie depresji, leku. Wszystkie te objawy są normalne i trwają zazwyczaj przez kilka dni od porodu.

Czy masz depresję poporodową ?

Depresja po narodzinach dziecka może być niezwykle stresująca. Szacuje się, iż dotyka 1 na 10 rodzących kobiet. Niestety, wiele kobiet ukrywa ten fakt i cierpi w milczeniu, w ukryciu przed rodziną, przyjaciółmi i lekarzem. Czas trwania depresji poporodowej to od dwóch do ośmiu tygodni. Bywa jednak, iż może trwać nawet do pół roku. Łagodne i krótkotrwałe objawy depresji takie jak zmęczenie, drażliwość i brak apetytu nie powinny przeszkadzać w prowadzeniu normalnego trybu życia. Objawy takie jak: utrata zainteresowania własnym dzieckiem, niemożność powstrzymania się od płaczu, uczucie beznadziejności, zaburzenia pamięci, brak koncentracji czy nadmierny lęk o dziecko powinny jednak zaalarmować o konieczności podjęcia leczenia psychologicznego i psychiatrycznego. 

Pomoc psychologiczna w depresji poporodowej

Jeżeli podejrzewasz u siebie depresje poporodową to dla dobra swojego oraz dziecka nie powinnaś walczyć z nią sama. Nie oznacza to, że jesteś złą matką. Depresją poporodowa jest chorobą, jak każda inna i tak jak w przypadku grypy należy zasięgnąć specjalistycznej pomocy lekarskiej. Porozmawiaj z osobą, której ufasz i która może być dla Ciebie wsparciem w chorobie. Ważne, aby nie zamiatać problemu pod dywan i udawać, że nie istnieje. Sama możesz sobie nie poradzić. Jeśli brak Ci motywacji, poproś bliską osobę aby umówiła wizytę u lekarza psychiatry lub psychologa za Ciebie. Łagodniejsze przypadki depresji poporodowej mogą wymagać jedynie psychoterapii, ciężkie natomiast wymagają terapii lekami przeciwdepresyjnymi, odpowiednimi dla kobiet karmiących.

Specjaliści Help-Medical przyjmują w Warszawie i są doświadczeni w pomocy kobietom ciepiącym na depresję poporodową. Jeśli potrzebujesz pilnej pomocy skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem kom. 732 877 004. Pomożemy

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Tagi: psychiatra warszawa, polecany psychiatra warszawa, dobry psychiatra warszawa, dobry psychiatra warszawa tanio, polecany psycholog warszawa, psycholog warszawa, psycholog, terapeuta warszawa, dobry terapeuta warszawa, psychoterapia warszawa, terapia alkoholowa warszawa, dietetyk warszawa, polecany dietetyk warszawa, dobry dietetyk warszawa.