ikona-adres.png   ul. Marszałkowska 58 lok. 56, 00 - 545 Warszawa

ikona-telefon.png   732 877 366

ikona-telefon.png   732 877 004

NISKIE POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI - W JAKI SPOSÓB PSYCHOTERAPIA MOŻE POMÓC ?

Niskie poczucie własnej wartości czy też samoocena jest niczym innym jak ogólną postawą wobec samego siebie czyli wszystkimi wyobrażeniami, które posiadamy na swój temat oraz tym co naszym znaniem myślą o nas inne osoby. Zapewne zastanawiają się Państwo w jaki sposób kształtuje się nasza samoocena i co na nią wpływa ?

W głównej mierze na poczucie własnej wartości wpływają nasze najwcześniejsze doświadczenia. Uważa się, że najważniejszym czynnikiem jest styl rodzicielski, przez co należy rozumieć sposób wychowania przez najbliższe osoby tj. rodziców, opiekunów. Najważniejszym elementem tego stylu jest natomiast akceptacja, ustanowienie czytelnych granic dla zachowań dziecka oraz umożliwienie ekspresji własnych uczuć, ważnym elementem jest również poszanowanie wydatkowej osobowości dziecka oraz jego punktu widzenia . Zezwolenie dziecku na powyższe elementy, pozwala na rozwój i wzrost jego samooceny. Doświadczenia z okresu dojrzewania również wpływają na naszą samoocenę i nie przestają oddziaływać na dalszy rozwoju. Wiele aktualnych przekonań odnośnie samego siebie jest odzwierciedleniem informacji, które usłyszało się kiedyś od znaczących osób. I tak, pozytywne opinie wpływają na wyższą samoocenę, negatywne zaś ją osłabiają. Obniżone poczucie własnej wartości może sprzyjać ciągłemu powątpiewaniu w siebie oraz swoje możliwości, powodować niepokój społeczny oraz izolację, tłumioną złość, poczucie wstydu oraz samotność. Każdy z tych czynników występujący z dużą intensywnością może być w przyszłości czynnikiem zapalnym rozwoju depresji. Psycholog w warszawie i psychiatra w warszawie

W jaki sposób psychoterapia może pomóc ?

Przede wszystkim psychoterapia zapewnić ma wsparcie w trudnych chwilach, pełnych wyzwań i niepewności. Pozwala na głośnie wyrażenie skrywanych w sobie uczuć i emocji, co pozwola osobie poddającej się terapii na poczucie akcepcji oraz wsparcia. Często terapia prowadzona jest w celu zidentyfikowania przyczyny emocjonalnego rozbicia, oceny negatywnych przeżyć, przekonań oraz rozwoju strategii działania w celu osiągnięcia na nowo ustanowionych celów, pozwalających na odzyskanie kontroli. Zadaniem psychologia i terapeuty jest zmotywowanie nas do wprowadzenia pozytywnych zmian, wyeliminowanie przeciwności oraz nauka technik wpływających na rozwój własnej samooceny.

Zdrowie psychiczne nie jest możliwe jeżeli rdzeń człowieka nie jest całkowicie akceptowany, kochany i szanowany przez innych i przez niego samego” (Abraham Maslow)


UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Tagi: terapia warszawa, psychoterapia warszawa, psycholog warszawa, dobry psycholog warszawa, polecany psycholog warszawa, psycholog warszawa tanio, leczenie depresji warszawa, leczenie uzależnień warszawa, leczenie nerwicy lękowej warszawa, zaburzenia odżywiania warszawa, leczenie fobii warszawa, psychiatra warszawa, dobry i polecany psycholog warszawa, dietetyk warszawa, skuteczny dietetyk warszawa, dietetyk warszawa tanio