ikona-adres.png   ul. Marszałkowska 58 lok. 56, 00 - 545 Warszawa

ikona-telefon.png   732 877 366

ikona-telefon.png   732 877 004

POMOC PSYCHOLOGA I TERAPEUTY PO ROZSTANIU

Rozstania i pożegnania są bezsprzecznie jednymi z najtrudniejszych momentów w życiu. Sposób oraz charakter rozstania może wiele powiedzieć o dojrzałości psychicznej danej osoby.Osoby, którym rozstania przychodzą zbyt łatwo, nie robiąc na nich zbytniego wrażenia, mogą mieć słaby kontakt z własnymi emocjami. Przejawia się to unikaniem pożegnań twarzą w twarz, zrywaniem kontaktów jako pierwsza strona, by nie dopuścić do bycia porzuconym, zranionym czy ośmieszonym. Osoby, zachowujące się w ten sposób nie dopuszczają do siebie wszystkich przykrych odczuć, które pojawiają się przy każdym rozstaniu i są niezbędne, by poczuć się wolno i móc rozpocząć związek z inną osobą.

Z drugiej strony zatrzymywanie partnera na siłę, poniżanie się wyłącznie w celu zatrzymania przy sobie oraz nierzadko popadanie w obsesję przejawiającą się śledzeniem czy nadmiernym osaczaniem byłego partnera, skutkuje przeżywaniem nadmiernego bólu, bezsenności, braku apetytu czy wiązaniem się z kolejną osobą na oślep, wyłącznie aby nie pozostać samemu.

Rozstanie to nie nie tylko ból, tęsknota za osobą, która nas zostawiła, ale również zupełnie inne odczucia tj. poczucie przegranej, porażki, przeświadczenie, iż skoro zostaliśmy porzuceni, to jesteśmy nic niewarci. Jeśli natomiast osobą decydującą o rozstaniu jesteśmy my, to nie tylko pojawia się poczucie winy, lecz również może narodzić się przeświadczenie, o problemach z nawiązywaniem bliższych relacji.

Rola psychologa oraz psychoterapeuty jest nieoceniona w sytuacjach zakończenia związku z jednej bądź drugiej przyczyny. Psycholog umożliwi przyjrzenie się i przepracowanie wszystkich tych negatywnych uczuć i emocji kłębiących się w nas. W życiu człowieka nieustannie coś się kończy, choćby po to, by stworzyć miejsce / przestrzeń na nowe doświadczenia – być może o niebo lepsze. Pomimo, iż ciężko to sobie wyobrazić będąc w sytuacji świeżego rozstania, należy dać sobie na to szansę.


UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Tagi: dobry psychiatra warszawa, polecany psychiatra warszawa, skuteczny psychiatra warszawa, psychiatra mokotów, psychiatra śródmieście, psychiatra, terapia par warszawa, terapia małżeństw warszawa, terapia indywidualna warszawa, psycholog warszawa, skuteczny psycholog mokotów, dobry psycholog warszawa, polecany psycholog warszawa, dietetyk warszawa, dobry dietetyk warszawa, skuteczny dietetyk warszawa, leczenie depresji warszawa, leczenie nerwicy warszawa