ikona-adres.png   ul. Marszałkowska 58 lok. 56, 00 - 545 Warszawa

ikona-telefon.png   732 877 366

ikona-telefon.png   732 877 004

POMOC PSYCHOLOGA I TERAPEUTY W WALCE Z UZALEŻNIENIEM OD ALKOHOLU

Szacuje się, że w Polsce około 2 % społeczeństwa przejawia uzależnienie od alkoholu. Granice miedzę spożywaniem alkoholu w celach towarzyskich a z przyczyn chorobowych są płynne i zależne od naszych osobniczych uwarunkowań. Alkoholizm jest chorobą, podczas której chory pije pomimo świadomości, iż szkodzi sobie fizycznie, psychicznie oraz emocjonalnie, rujnując jednocześnie zdolność podtrzymywania zdrowych relacji rodzinnych i społecznych. Nie od dziś wiadomo, że alkohol wywołuje nieodwracalne zmiany w psychice oraz organizmie człowieka. Faktem jest, że choroba alkoholowa jest nieuleczalna, jednak przy odpowiedniej terapii oraz zastosowaniu środków farmakologicznych można powstrzymać jej rozwój.

W psychoterapii najtrudniejszym czynnikiem jest przede wszystkim zmotywowanie uzależnionego do podjęcia leczenia. Negowanie problemu wynika z mechanizmów choroby, głównie mechanizmu iluzji i zaprzeczenia. Uzależnienie od alkoholu wpływa na upośledzenie podstawowych stref życia, dlatego w procesie terapii należy pracować nad głównymi zadaniami tj. wzmocnienie organizmu poprzez jego odtrucie oraz poprawę kondycji zdrowotnej, naprawa kontaktów z innymi ludźmi, w tym przygotowanie do odbudowy relacji z bliskimi osobami, wywiązanie się z zaniedbywanych dotychczas obowiązków i zadań społecznych, odbudowa wartości życiowych oraz ich realizacja.

Psychoterapia stanowi podstawę procesu leczenia uzależnienia, a sam jej proces jest żmudną i ciężką pracą, skupiającą w sobie różnorodne działania, które mają spowodować głębokie i trwałe zmiany u uzależnionego. Trudno jest przewidzieć czas trwania psychoterapii, zazwyczaj programy planowane są na okres od kilku miesięcy do nawet kilku lat.


UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Tagi: terapia uzależnienia od alkoholu warszawa, terapia alkoholowa warszawa, pomoc DDA warszawa, terapia DDA Warszawa, psycholog warszawa, polecany psycholog warszawa centrum, psycholog warszawa tanio, psychoterapia partnerska, pomoc przy rozwodzie warszawa, psychiatra warszawa, polecany psychiatra warszawa, psychiatra warszawa tanio, psychiatra mokotów, psychoterapeuta warszawa, dobry psychoterapeuta warszawa, leczenie depresji warszawa, leczenie nerwicy warszawa, dietetyk warszawa, dobry dietetyk warszawa, skuteczny dietetyk warszawa