ikona-adres.png   ul. Marszałkowska 58 lok. 56, 00 - 545 Warszawa

ikona-telefon.png   732 877 366

ikona-telefon.png   732 877 004

PSYCHOLOGICZNE OZNAKI UZALEŻNIENIA OD NARKOTYKÓW

Jeżeli zauważyłeś u bliskiej osoby, że się dziwnie zachowuje i podejrzewasz, iż mogła wpaść w sidła narkotyków, to potwierdzamy, że istnieją pewne oznaki, których możesz wypatrywać w celu potwierdzenia swoich podejrzeń. W szczególności, istnieje kilka psychologicznych znaków ostrzegawczych, wskazujących na uzależnienie od narkotyków.

Zmiany nastroju i osobowości

Jednym z pierwszych znaków ostrzegawczych, łatwo zauważalnych przez osoby postronne jest ogólna zmiana postawy i osobowości. Jeżeli członek rodziny lub bliski przyjaciel nagle zachowuje się inaczej niż zwykle, to może być to potencjalny znak zażywania narkotyków. Jeżeli twój bliski był zazwyczaj osobą pozytywną i szczęśliwą a nagle stał się bardzo przygnębiony i wykazuje negatywne myślenie, to warto z nim porozmawiać i spróbować dowiedzieć się co się dzieje, czy w jakiś sposób można pomóc. Innym znakiem są ciągłe i szybkie zmiany nastroju. Osoba może przejść od śmiechu to bezczynności lub nagle wybuchać złością i wykazywać zachowanie, które wcześniej nie było dla niej normalne.

Brak motywacji i napędu

Kolejną psychologiczna oznaką uzależnienia może być brak motywacji oraz napędu życiowego. Osobę dotknięta uzależnieniem mogą już nie interesować te same rzeczy, które kiedyś sprawiały jej radość. Pojawia się natomiast chęć pozostania w domu i unikania spotkań towarzyskich, zabaw. Ludzie używający narkotyki często nie potrafią się dłużej skoncentrować na danej czynności wykonywając czy to w pracy czy w domu.

Przejawianie wielu negatywnych emocji

Przejawianie wielu negatywnych emocji może również świadczyć o uzależnieniu. Osoby zażywające narkotyki odczuwają często niepokój, strach, a także paranoję – nawet jeśli nie ma ku temu wyraźnych powodów. Ostatecznie, te negatywne emocje mogą pochodzić znikąd, natomiast przejmują one ster nad osobą uzależnioną przez co otoczenie może łatwiej zauważyć potencjalne uzależnienie.

Zrozumienie oraz poznanie psychologicznych objawów zażywania narkotyków może znacznie wpłynąć na szybkie udzielenie wsparcia oraz pomocy osobie uzależnionej.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Tagi: psychoterapia warszawa, dobry terapeuta warszawa, skuteczny terapeuta warszawa, pomoc psychologiczna warszawa, dobry psycholog warszawa, skuteczny psycholog warszawa, polecany psycholog warszawa, dietetyk warszawa, dobry dietetyk warszawa, psychiatra warszawa, dobry psychiatra warszawa, polecany psychiatra warszawa, terapia uzależnień warszawa, psychiatra warszawa tanio.